William Safaris AB

Galleri

Bildbredd 300px

Marcus Johnsson eland 2017
Marcus Johnsson, Eland - Namibia 2017
Donald Larsson Slovakien 2016
Donald Larsson, Tatra Chamois, blev nummer fyra i SCI:s rekordbok. Slovakien 2016
Johan Adolfsson Spanien
Johan Adolfsson Spanien - Pyrinean Chamois 2017
Donald Larsson, Klipspringer
Donald Larsson, Klipspringer - Etiopien 2017
Mikael Sandberg 2017
Mikael Sandberg, Polen 2017
Urban Ljung buffel 2016
Urban Ljung buffel Sydafrika - 2016
Donald Larsson Ryssland 2016
Donald Larsson west caucasian tur - Ryssland 2016
Kent Petersson Steenbock
Kent Petersson Steenbock - Namibia 2016
Marcus Andersson Eland
Marcus Andersson Eland - Namibia 2016
Marcus Andersson Oryx
Marcus Andersson Oryx - Namibia 2016
Donald Larsson Columbia blacktail deer 2016
Donald Larsson Columbia blacktail deer - Kalifornien 2016
Donald Larsson Dvärg Buffel
Donald Larsson Dvärg Buffel - Kamerun 2016
Buffel 2
Sydafrika 2016
Buffel 4
Sydafrika 2016
Buffel 6
Sydafrika 2016
Johan Adolfsson Dagestan Tur
Johan Adolfsson Dagestan Tur - Ryssland (Kaukasien i delrepublikerna Nordossetien och Kabardinien-Balkarien) 2016
Björn Andersson Blesbuck
Björn Andersson Blesbuck - Namibia 2016
Olof Boc Balear
Olof, Boc Balear - Mallorca 2016
Ronny Södergren Springbuck
Ronny Södergren Springbuck - Namibia 2016
Björn Andersson Oryx
Björn Andersson Oryx - Namibia 2016
Peter Johansson hjort 2016
Peter Johansson, Skottland - 2016
Jan-Olof Aspeqvist Blue Wildebeest
Jan-Olof Aspeqvist, Blue Wildebeest - Namibia 2016
Roger Aspeqvist Blue Wildebeest
Roger Aspeqvist, Blue Wildebeest - Namibia 2016
Donald Larsson Axis hjort
Donald Larsson, Axis hjort - Argentina 2016
Donald Larsson Puma
Donald Larsson, Puma - Argentina 2016
Donald Larsson Vattenbuffel
Donald Larsson, Vattenbuffel - Argentina 2016
Bobcat
Donald Larsson, Bobcat - Mexico 2016
Dubble på Javelina
Donald Larsson, dubble på Javelina
Stefan Eriksson Björn
Stefan Eriksson Canada 2016
Canada grupp 2016
Canada grupp 2016
Jan Norman Impala
Jan Norman, Impala - Sydafrika 2016
Tommy Lenberg Sprinbuck
Tommy Lenberg, Springbuck - Sydafrika 2016
Coyote
Donald Larsson, Coyote - Texas 2015
Bobcat
Donald Larsson, Bobcat - Texas 2015
Per Börjesson
Per Börjesson, Warthog - Namibia 2016
Cougar
Cougar, BC - Canada 2015
Urban Ljung
Urban Ljung, Waterbuck - Namibia 2015
Towe Sjödell
Towe Sjödell och farfar Sven-Åke Karlsson - Red hartebeest, Namibia 2015
Towe Sjödell
Towe Sjödell och farfar Sven-Åke Karlsson - Springbock, Namibia 2015
Donald Larsson Maral 2015
Donald Larsson, Altai wapiti ( Maral ) - Ryssland Sajan oktober 2015
Donald Larsson Tur
Donald Larsson, East Caucasian tur - Azebadjan juni 2015
Ulf Andersson Flodhäst 2015
Ulf Andersson, Flodhäst - Sydafrika 2015
Johan Adolfsson Western kuban tur
Johan Adolfsson, Western Kuban Tur - Ryssland 2015
Mikael Sandberg Kronhjort 2015
Mikael Sandberg Kronhjort, Polen - 2015
Kerstin Jonsson Blue Wildebeest
Kerstin Jonsson, Blue Wildebeest - Namibia 2015
Svante Andersson, Warthog - Namibia 2015
Oscar Scholtz
Oscar Scholtz, Blue Wildebeest - Namibia 2015
Oscar Scholtz
Oscar Scholtz, Waterbuck - Namibia 2015
Red Hartebeest
Red Hartebeest - Namibia 2015
Jan Norman
Jan Norman, Kronhjort - Nya Zeeland 2015
Patrik Yngvesson
Patrik Yngvesson, Råbock - Skottland 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Limpopo Bushbuck - Sydafrika 2015
Andreas Östensson
Andreas Östensson, Thar - Nya Zeeland 2015
Andreas Östensson
Andreas Östensson, Arapawa Ram - Nya Zeeland 2015
Ulf Johansson
Ulf Johansson, Buffel - Zimbabwe 2014
Bengt Stillborg
Bengt Stillborg, Waterbuck - Namibia 2015
Bengt Stillborg
Bengt Stillborg, Zebra - Namibia 2015
Bengt Stillborg
Bengt Stillborg, Oryx - Namibia 2015
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Varg - Rumänien 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Western Hartebeest - Kamerun 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Western Kob - Kamerun 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Nigerian bohor reedbuck - Kamerun 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Sing sing waterbuck - Kamerun 2015
Anders Heimdahl - Skottland 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, White bearded wildebeest - Tanzania 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Coke´s hartebeest - Tanzania 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Fringe-eared oryx - Tanzania 2014
Marcus Johnsson
Marcus Johnsson, Flodhäst GULD - Zimbabwe 2014
Patrik
Patrik, Vildsvin - Tunisien 2014
Bengt Stillborg
Bengt Stillborg, Buffel - Zimbabwe 2014
Mikael Andersson
Mikael Andersson, Kronhjort 7,90 kg - Polen 2014
Adam Andersson
Adam Andersson, Kronhjort 6 kg - Polen 2014
Lennart Karlsson
Lennart Karlsson, Kudu - Namibia 2014
Mikael Sandberg
Mikael Sandberg, Dovhjort - Sverige, Skåne 2014
Kimmo Helin Henrik Johansson
Kimmo Helin och Henrik Johansson, Skottland 2014
Conny Hallin
Conny Hallin, Älg - Alaska 2014
Ulf Andersson
Ulf Andersson, Oribi - Sydafrika 2014
Dennis Johansson
Dennis Johansson, Kudu silvermedalj - Sydafrika 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Iberisk Kronhjort (skyddsjakt) - Sierra Nevada, Spanien
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Reedbuck - Zimbabwe 2014
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Waterbuck - Zimbabwe 2014
Jan Lindell
Jan Lindell - Warthog, Namibia 2014
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Ibex - Spanien 2014
Rickard Lundgren
Rickard Lundgren - Eland, Namibia 2014 - Vinnare av sponsorsresa!
Rickard Lundgren
Rickard Lundgren - Impala, Namibia 2014 - Vinnare av sponsorsresa!
Per Elis Langemar
Per Elis Langemar - Impala, Namibia 2014
Lennart Gustavsson
Lennart Gustavsson, Muntjac - England 2014
Anders Söneborn
Anders Söneborn, Muntjac - England 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Gunters Dik Dik - Uganda 2014
Ulf Petersson
Ulf Petersson, Warthog GULD - Namibia 2014
Ulf Petersson
Ulf Petersson, Springbuck - Namibia 2014
KG Ottosson
KG Ottosson, Bergszebra - Namibia 2014
KG Ottosson
KG Ottosson, Klipspringer GULD - Namibia 2014
Henrik Hermansson
Henrik Hermansson, Impala - Zimbabwe 2013
Lars Forsling
Lars Forsling, Skottland 2013
Alaska 2013
Alaska 2013
Alaska 2013
Alaska 2013
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Cochon Marron - Mauritius 2013
Jörgen Strid
Jörgen Strid, Polen 2013
Grupp Skottland 2013
Grupp Skottland 2013
Sibirien
Vackra vyer och fina troféer från Sajanbergen i Sibiren
Micke Sandberg
Micke Sandberg, Kronhjort - Polen 2013
Linus Larsson
Linus Larsson, Impala - Namibia 2013
Stefan Andersson
Stefan Andersson, Oryx - Namibia 2013
Donald Larsson
Donald Larsson, Barbarysheep - Spanien 2013
Donald Larsson
Donald Larsson, Dall Sheep - NWT Kanada 2013
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Impala - Zimbabwe 2013
Jonny Näckstam
Jonny Näckstam - Buffel, Zimbabwe 2013
Lennart Adolfsson
Lennart Adolfsson, Kamchatka 2013
Johan Bergman
Johan Bergman, Kudu - Namibia 2013
Alexander Magnusson
Alexander Magnusson, Kamchatka 2013
Bushbuck
Donald Larsson, Bushbuck - Etiopien 2013
Northern Gerenuk
Donald Larsson, Northern Gerenuk - Etiopien 2013
Kjell Hellkvist
Kjell Hellkvist, Dovhjort - Bulgarien 2012
Donald Larsson
Donald Larsson - Himalayan Bluesheep, Nepal 2012
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson - Österrike, Alpen Steinbuch 2012
Donald Larsson
Donald Larsson, Rocky Mountain Elk - Montana 2012
Donald Larsson
Donald Larsson - Rocky mountain muledeer, Montana 2012
Bengt Arenhäll
Bengt Arenhäll, Kronhjort - Skottland 2012
Donald Larsson
Donald Larsson, Uganda Kob, Uganda 2012
Artur Bowgird
Artur Bowgird, Klipspringer - Namibia 2012
Ulf Håkansson
Ulf Håkansson - Mozambique, Krokodil 2012
Ulf Andersson
Ulf Andersson - Duiker, Sydafrika, gränsen till Pongola området 2012
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Hyena - Zimbabwe 2012
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Buffel - Zimbabwe 2012
Roger Björn
Roger Björn, Warthog - Namibia 2012
Mikael Johansson
Mikael Johansson, Springbuck - Namibia 2012
Lennart Samuelsson
Lennart Samuelsson, Springbuck - Namibia 2012
Carl Svenbergs grupp
Carl Svenbergs grupp, Södra Tunisien 2012
Peter Ottosson
Peter Ottosson, Kudu - Namibia 2012
Martin Hörnquist och Hans Sjölander, Blesbuck - Sydafrika 2012
Urban Arvidsson
Urban Arvidsson, Oryx - Sydafrika 2012
Fredrik Sandström
Fredrik Sandström, Red Hartebeest - Sydafrika 2012
Kent Lundström
Kent Lundström, Blue Wildebeest - Sydafrika 2012
Grupp Skottland
Grupp Skottland - mixed Shooting 2011
Alf Magnusson
Alf Magnusson - Vildsvin, Turkiet 2011
Lars Tilly
Lars Tilly, Hajfiske med tillbaka släpp - Namibia 2011
Lars-Åke Jönsson
Lars-Åke Jönsson - Warthog, Namibia 2011
Donald Larsson
Donald Larsson, Tian Shan Argali (Marco Polo), Kirgizistan 2011
Grupp Bulgarien
Grupp Bulgarien 2011
Leif Sonesson
Leif Sonesson, Kronhjort - Polen 2011
Linda Björk
Linda Björk, Kronhjort - Polen 2011
Håkan Nordin
Håkan Nordin, Blue Wildebeest - Sydafrika 2011
Stefan Nilsson
Stefan Nilsson, Barbary Sheep - Sydafrika 2011
Alexander Mehlquist Nordin
Alexander Mehlquist Nordin, Zebra - Sydafrika 2011
Donald Larsson
Donald Larsson, Vildren Norge 2011.
Mikael Sandberg
Mikael Sandberg - Vildren, Grönland 2011
Håkan Liljenberg
Håkan Liljenberg, Kronhjort - Ungern 2011
Gunnar Korpås
Gunnar Korpås, Skottland -Kronhjort 2011
Tomas Skog
Tomas Skog, Zebra - Namibia 2011
Bengt-Åke Orell
Bengt-Åke Orell, Oryx - Sydafrika 2011
Christoffer Olsson
Christoffer Olsson, Zebra - Sydafrika 2011
Erland Karlsson
Erland Karlsson, Blesbock - Sydafrika 2011
Roger Aspeqvist
Roger Aspeqvist, Oryx - Namibia 2011
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Ibex - Spanien 2011
Per Börjesson
Per och Margareta Börjesson, Blue Wildebeest - Namibia 2011
Jan Petersson
Jan Petersson, Oryx Namibia 2011
Ulf Petersson
Ulf Petersson, Oryx Namibia 2011
Karl-Gustv Ottosson
Karl-Gustv Ottosson, Warthog - Namibia 2011
Ulf Danilesson
Ulf Danielsson, Livingstone eland - Namibia 2011
Mikael Kärnlund
Mikael Kärnlund, Warthog - Namibia 2011
Håkan Ottosson
Håkan Ottosson, Muntjac - England 2010
Donald Larsson Pyreneerna
Donald Larsson, Pyreneerna ( Spanien ) - Chamois 2010
Donald Larsson Alaska
Donald Larsson, Älg - Alaska 2010
Göran Lundgren grupp
Grupp i Tunisien 2010 Sittande fr. vänster sida, Göran Lundgren, Thomas Bossel, Peter Vilen, Ulf Peter Holgersson, Mats Karls Stående fr. vänster: Göran Andersson, Sören Esping, Ove Sundman, Nils-Erik Bossel, Carsten Laub, Johan Tommes, Ingvar Jonsson
Bengt Elis Persson Tunisien
Bengt Elis Persson, Vildsvin - Tunisien 2010
Marcus Österberg Tanzania
Marcus Österberg, Buffel - Tanzania 2010
Jan Lindell Namibia
Jan Lindell, Oryx - Namibia 2010
Jan Lindell Namibia
Jan Lindell, Impala - Namibia 2010
Stig Tjärnberg Sydafrika
Stig Tjärnberg, Kudu - Sydafrika 2010
Ulf Andersson Mats Börjesson
Ulf Andersson, Mats Börjesson - Grönland 2010
Fredrik Svärd Namibia
Fredrik Svärd, Zebra - Namibia 2010
Sten Lagerstedt Sydafrika
Sten Lagerstedt, Black Wildebeest - Sydafrika 2010
Arthur Bowgird Sydafrika
Arthur Bowgird Waterbuck - Sydafrika 2010
Tommy, Martin, Calle Franklin
Tommy, Martin, Calle Franklin, Oryx - Namibia 2010
Per-Anders Johansson Kanada
Per-Anders Johansson, Kanada 2010
Patrik Yngvesson Sydafrika
Patrik Yngvesson, Blesbuck - Sydafrika 2010
Jan Kling Sydafrika
Jan Kling, Eland - Sydafrika 2010
Gustaf Colliander Namibia
Gustaf Colliander, Blue Wildebeest - Namibia 2010
Magnus Månsson Sydafrika
Magnus Månsson, Impala - Sydafrika 2010
Donald Larsson, Central Afrika - Western Bongo 2007
Donald Larsson, Central Afrika - Western Bongo 2007
Donald Larsson, Tadjikistan - Marco Polo 2007
Donald Larsson, Tadjikistan - Marco Polo 2007
 
Marcus Johnsson kudu 2017
Marcus Johnsson Kudu - Namibia 2017
Jakob Persson 2017
Jakob Persson, Polen 2017
Donald Larsson Abyssinian bohor reedbuck
Donald Larsson, Abyssinian bohor reedbuck Etiopien - 2017
Donald Larsson, Mountain nyala
Donald Larsson, Mountain nyala - Etiopien 2017
Donald Larsson 2017
Donald Larsson 2017, Chartreus Chamois VÄRLDSREKORD!
Urban Ljung sabel 2016
Urban Ljung sabel - Sydafrika 2016
Marcus Johnsson Oryx 2016
Marcus Johnsson Oryx - Namibia 2016
Kent Petersson Kudu
Kent Petersson Kudu - Namibia 2016
Mikael Andersson Red Hartebeest
Mikael Andersson Red Hartebeest - Namibia 2016
Mikael Andersson Black Wildebeest
Mikael Andersson Black Wildebeest - Namibia 2016
Donald Larsson Tule elk 2016
Donald Larsson Tule elk, Kalifornien - 2016
Donald Larsson Bongo
Donald Larsson Bongo - Kamerun 2016
Buffel 1
Sydafrika 2016
Buffel 3
Sydafrika 2016
Warthog 5
Sydafrika 2016
Johan Adolfsson Mid–Caucasian Tur
Johan Adolfsson Mid–Caucasian Tur - Ryssland ( Kaukasien i delrepublikerna Nordossetien och Kabardinien-Balkarien ) 2016
Olof White Mallorca sheep
Olof, White Mallorca sheep - Mallorca 2016
Olof Thomasson Warthog
Olof Thomasson Warthog - Namibia 2016
Olof Thomasson Duiker
Olof Thomasson Duiker - Namibia 2016
Ronny Södergren Waterbuck
Ronny Södergren Waterbuck - Namibia 2016
Donald Larsson Capybara
Donald Larsson, Capybara - Argentina 2016
Roger Aspeqvist Red Hartebeest
Roger Aspeqvist, Red Hartebeest - Namibia 2016
Donald Larsson Blackbuck
Donald Larsson, Blackbuck - Argentina 2016
Donald Larsson Dovhjort
Donald Larsson, Dovhjort - Argentina
Donald Larsson Hybrid Sheep
Donald Larsson, Hybrid Sheep - Argentina 2016
Coues deer
Donald Larsson, Coues deer - Mexico 2016
Desert mule deer
Donald Larsson, Desert mule deer - Mexico 2016
Dubble på Javelina
Donald Larsson, dubble på Javelina - Mexico 2016
Ingemar Jeppsson Björn
Ingemar Jeppsson Canada 2016
Claes Svensson Björn
Claes Svensson Canada 2016
Anders Ingler Sydafrika 2016
Anders Ingler, Bushbuck - Sydafrika 2016
Ulf Krossling Kudu
Ulf Krossling, Kudu - Sydafrika 2016
Feralboar
Donald Larsson, Feralboar - Texas 2016
Texas white taildeer
Donald Larsson, Texas white taildeer - Texas 2015
Per Börjesson
Per Börjesson, Zebra - Namibia 2016
Urban Ljung
Urban Ljung, Namibia - Warthog 2015
Towe Sjödell
Towe Sjödell och farfar Sven-Åke Karlsson - Blue Wildebeest, Namibia 2015
Towe Sjödell
Towe Sjödell - Warthog, Namibia 2015
Johan Adolfsson, Mauritius 2015-2016
Donald Larsson - Ibex 2015
Donald Larsson, Sibirian Ibex - Ryssland Sajan oktober 2015
Ulf Andersson 2015
Ulf Andersson, Suni - Sydafrika 2015
Johan Adolfsson, Caucasian chamois
Johan Adolfsson, Caucasian chamois - Ryssland 2015
Peo Andersson Kronhjort 2015
Peo Andersson - Kronhjort, Polen 2015
Kerstin Jonsson Blesbok
Kerstin Jonsson, Blesbok - Namibia 2015
Tomas Jonsson Warthog
Tomas Jonsson, Warthog - Namibia 2015
Oscar Scholtz
Oscar Scholtz, Red Hartebeest - Namibia 2015
Joakim Bengtsson
Joakim Bengtsson, Steenbuck - Namibia 2015
Joakim Bengtsson
Joakim Bengtsson, Impala - Namibia 2015
Oryx
Oryx - Namibia 2015
Jan Norman
Jan Norman, Thar - Nya Zeeland 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Suni - Sydafrika 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Nyala - Sydafrika 2015
Andreas Östensson
Andreas Östensson, Kronhjort - Nya Zeeland 2015
Ulf Johansson
Ulf Johansson, Bushbuck - Zimbabwe 2014
Ulf Johansson
Ulf Johansson, Hyena - Zimbabwe 2014
Bengt Stillborg
Bengt Stillborg, Steenbok - Namibia 2015
Bengt Stillborg
Bengt Stillborg, Damara Dik-dik - Namibia 2015
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Vildsvin Rumänien 2015
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Björn - Rumänien 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Giant Topi - Kamerun 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Western savanna buffalo - Kamerun 2015
Donald Larsson
Donald Larsson, Nile abborre - Kamerun 2015
Kenneth Strömbeck
Kenneth Strömbeck, Sierra Nevada ibex - Spanien 2015
Magnus Hedkvist
Magnus Hedkvist, Älg - Kamchatka 2014
Donald Larsson, Thomson gasell - Tanzania 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Southern gerenuk och Grant gasell - Tanzania 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, dubblé på två mycket fina daggaboys - Tanzania 2014.
Ingemar och Marcus Eriksson
Ingemar och Marcus Eriksson - Skottland 2014
Ingemar Norling
Ingemar Norling, Vildsvin - Tunisien 2014
Ingemar Jeppsson Kenneth Strömbeck
Ingemar Jeppsson Kenneth Strömbeck - Polen 2014
Kent Petersson
Kent Petersson, Kronhjort 7,9 kg - Polen 2014
Krister Hansson
Krister Hansson, Warthog - Namibia 2014
Polen grupp sep 2014
Polen grupp med Adam Andersson, september 2014
Johan Adolfsson, Tian Shan Maralhjort, 15 kg, Narynkol området - Kazakhstan 2014
Ulf Håkansson
Ulf Håkansson, Dagestan Tur - Azerbaijan 2014
Ulf Andersson
Ulf Andersson, Krokodil 12,2 fot - Sydafrika 2014
Dennis Johansson
Dennis Johansson, Impala bronsmedalj - Sydafrika 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Feral Goat - Sierra Nevada, Spanien 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Boc Balear - Mallorca 2014
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Sabel - Zimbabwe 2014
Jan Lindell
Jan Lindell - Blue Wildebeest, Namibia 2014
Kamchatka brunbjörn
Lyckad vårbjörnjakt i Kamchatka – 100% utdelning på brunbjörn!
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Ibex - Spanien 2014
Rickard Lundgren
Rickard Lundgren - Blue Wildebeest, Namibia 2014 - Vinnare av sponsorsresa!
Per Elis Langemar
Per Elis Langemar - Blue Wildebeest, Namibia 2014
Johan Pettersson
Johan Pettersson - Kudu, Namibia 2014
Lennart Gustavsson
Lennart Gustavsson, Chinese Water Deer - England 2014
Donald Larsson
Donald Larsson, Nilbuffel - Uganda 2014
Ulf Petersson
Ulf Petersson, Black Wildebeest GULD - Namibia 2014
Ulf Petersson
Ulf Petersson, Kudu - Namibia 2014
Richard Andborn
Richard Andborn , Kronhjort - Skottland 2013
KG Ottosson
KG Ottosson, Blesbock GULD - Namibia 2014
Fredrik Wastesson
Fredrik Wastesson, Buffel - Zimbabwe 2013
Cougar
Cougar, puma, bergslejon, ”puma concolor” – många namn för samma katt.
Alaska 2013
Alaska 2013
Alaska 2013
Alaska 2013
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Rusa Deer - Mauritius
Marcus Johnsson
Marcus Johnsson, Buffel - Zimbabwe 2013
Grupp Skottland 2013
Grupp Skottland 2013
Tunisien grupp 2013
Tunisien grupp 2013
Sibirien
Vackra vyer och fina troféer från Sajanbergen i Sibiren
Karl Ellerström
Viktor Ellerström, flodhäst - Mozambique 2013
Adam Andersson
Från v. Jörgen Strid, Adam Andersson, Stig Nordin, Peter Nilsson - Polen 2013
Donald Larsson
Donald Larsson - Kamchatka 2013
Donald Larsson
Donald Larsson, Stone Sheep - British Columbia Kanada 2013
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Buffel - Zimbabwe 2013
Jonny Näckstam
Jonny Näckstam - Kudu 56 tum, Zimbabwe 2013
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Barbary sheep - Spanien 2013
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Kamchatka 2013
Anders Engström
Anders Engström - Kamchatka 2013
Kudu
Donald Larsson, Lesser Kudu - Etiopien 2013
Warthog
Donald Larsson, Warthog - Etiopien 2013
Ulf Håkansson
Ulf Håkansson - Ibex, Turkiet 2013
Christian Andersson
Christian Andersson, Vildsvin - Tunisien 2012
Donald Larsson - Himalayan Tahr, Nepal 2012
Stefan Ericsson, Vildsvin - Tunisien 2012
Donald Larsson
Donald Larsson, Bison - Montana 2012
Martin Ziegler
Martin Ziegler och Håkan Liljenberg - Dovhjort, Ungern 2012
Donald Larsson
Donald Larsson, Nile bushbuck - Uganda 2012
Donald Larsson
Donald Larsson, Ssese Island Sitatunga - Uganda 2012
Artur Bowgird
Artur Bowgird, Warthog - Namibia 2012
Ulf Andersson
Ulf Andersson - Nyala, Sydafrika, gränsen till Pongola området 2012
Donald Larsson
Donald Larsson - Cantabrian Chamois, Spanien 2012
Michael Åkerlund
Michael Åkerlund, Kudu - Zimbabwe 2012
Roger Björn
Roger Björn, Oryx - Namibia 2012
Mikael Johansson
Mikael Johansson, Kudu - Namibia 2012
Per Eklundh
Per Eklundh, Kudu - Namibia 2012
Jan-Erik Malmgren
Jan-Erik Malmgren, Vildsvin 22 cm betar - Södra Tunisien 2012
Peter Ottosson
Peter Ottosson, Springbuck - Namibia 2012
Hans Sjölander, Oryx - Sydafrika 2012
Anders och Kent Lundström, Blesbuck - Sydafrika 2012
Ove Jakobsson
Ove Jakobsson, Zebra - Sydafrika 2012
Fredrik Sandström Lars-Göran Persson
Fredrik Sandström och Lars-Göran Persson, Impala - Sydafrika 2012
Lars-Göran Persson
Lars-Göran Persson, Kudu - Sydafrika 2012
Grupp Skottland
Grupp Skottland - mixed Shooting 2011
Johan Adolfsson
Johan Adolfsson, Marco Polo -Tajikistan 2011
Rickard Alwén
Rickard Alwén, Oryx - Namibia 2011
Lars Tilly
Lars Tilly, Warthog - Namibia 2011
Donald Larsson
Donald Larsson, Mid- Asian Ibex - Kirgizistan 2011
Lars Gerhardsson
Lars Gerhardsson, Mufflon - Bulgarien 2011
Nils Ellerström
Nils Ellerström, Buffel - Zimbabwe 2011
Stefan Nilsson
Stefan Nilsson, Scimitar Oryx - Sydafrika 2011
Nils-Hugo Nilsson
Nils-Hugo Nilsson, Mountain Reedbuck - Sydafrika 2011
Håkan Nordin
Håkan Nordin, Zebra - Sydafrika 2011
Anna Rosén Nilsson
Anna Rosén Nilsson, Warthog, Sydafrika 2011
Mikael Sandberg
Mikael Sandberg - Myskoxe, Grönland 2011
Donald Larsson
Donald Larsson, Koryak snowsheep - Kamchatka 2011
Martin Ziegler
Martin Ziegler - Kronhjort Ungern 2011
Grupp Imbasa Safari 2011
Grupp Imbasa Safari, Sydafrika 2011
Tomas Skog
Tomas Skog, Kudu - Namibia 2011
Per Tronders
Per Tronders, Blue Wildebeest - Sydafrika 2011
Louise Lasson
Louise Larsson, Impala - Sydafrika 2011
Erland Karlsson
Erland Karlsson - Zebra, Sydafrika 2011
Jan-Olof Aspeqvist
Jan-Olof Aspeqvist, Oryx - Namibia 2011
Gert Ivar Eide
Gert Ivar Eide, Blue Wildebeest - Namibia 2011
Per Börjesson
Per Börjesson, Red Hartebeest - Namibia 2011
Jan Petersson
Jan Petersson, Warthog - Namibia 2011
Ulf Petersson
Ulf Petersson, Red Hartebeest - Namibia 2011
Karl-Gustv Ottosson
Karl-Gustv Ottosson, Oryx - Namibia 2011
Ulf Danilesson
Ulf Danielsson, Livingstone eland - Namibia 2011
Mikael Kärnlund
Mikael Kärnlund, Red Hartebeest - Namibia 2011
Håkan Ottosson
Håkan Ottosson, Chinese Water deer - England 2010
Björn Arvidsson Skottland
Björn Arvidsson, Kronhjort Skottland 2010
Fredrik Björkvist Skottland
Fredrik Björkqvist, Kronhjort - Skottland 2010
Bengt Möller Tunisien
Bengt Möller, Vildsvin - Tunisien 2010
Ulf Bredelius Tanzania
Ulf Bredelius, Buffel - Tanzania 2010
Martin Jarl Mikael Liliemark
Martin Jarl Mikael Liliemark - Namibia 2010
Martin Jarl Namibia
Martin Jarl, Warthog - Namibia 2010
Stig Tjärnberg Sydafrika
Stig Tjärnberg, Eland - Sydafrika 2010
Ulf Andersson Grönland
Ulf Andersson, Myskoxe Grönland 2010
Fredrik Svärd Namibia
Fredrik Svärd, Black Wildebeest - Namibia 2010
Sten Lagerstedt Sydafrika
Sten Lagerstedt, Warthog - Sydafrika 2010
Arthur Bowgird Sydafrika
Arthur Bowgird, Nyala - Sydafrika 2010
Tommy Marklund Namibia
Tommy Marklund, Kudu GULD - Namibia 2010
Frans Juhlin Kanada
Frans Juhlin, Kanada 2010
Bengt Arenhäll Namibia
Bengt Arenhäll, Zebra - Namibia 2010
Agne Andersson Sydafrika
Agne Andersson, Impala - Sydafrika 2010
Johan Adolfsson Turkiet
Johan Adolfsson, Vildsvin - Turkiet 2010
Johan Adolfsson Turkiet
Johan Adolfsson, Ibex - Turkiet 2010
Peter Ohlsson - Kronhjort
Peter Ohlsson, Kronhjort - Nya Zeeland 2009
Donald Larsson, Buffel - Tanzania
Donald Larsson, Buffel - Tanzania
 
 
 
William Safaris AB, 273 50 Brösarp Tfn. 0414-921 90, E-mail info@williamsafaris.se  2007 © Copyright